Zastanawialiście się kiedyś, skąd się biorą wróżby w ciasteczku?

wtorek, 7 września 2010

Instytut Meteorologii i Niedowładu Umysłowego

uprzejmie informuje, że mniej więcej od 2000 lat na obszarach Europy Centralnej, gdzie obecnie się znajduje Polska, miesiąc wrzesień bywa ciepły lub chłodny. W każdym razie wbrew trąbieniu o globalnym ociepleniu w tym roku nastąpiło globalne i odczuwalne ochłodzenie, poza krótkim okresem upałów. I jak się (biiip) nic nie zmienia od 2000 tal, to nagle się (biiip) nie zmieni, więc może jednak pora włączyć to pierońskie ogrzewanie?
Wróżba na dziś:
Przekonasz urzędnika, który z zimna nie może trafić zębem o ząb, że zimno znaczy zimno.

6 komentarzy:

 1. Lubię tą literóweczkę - "lat - tal" ciekawe co by na to powiedział Freud?
  Przestań - upał jest, u nas prawie 19 stopni w cieniu - nawet mi pościel wyschła w ogródku. Kup sobie sok z malin i przestań się naprzykrzać ciasteczku - leży na trawie i łapie ostatnie promienie słońca.

  OdpowiedzUsuń
 2. :D Freud kazałby włączyć ogrzewanie!
  U mnie jest 13 stopni, nie ma słońca, ohyda!!! Ohydna ohyda!

  OdpowiedzUsuń
 3. wczoraj mi się wiadomości jakieś rzuciły w oko i ludzie, którym domy "popłynęły" osuwiskiem. nikt im nie wypłaci odszkodowania, ponieważ domy owe wybudowali na... osuwisku, które się praktycznie osuwa raz na kilka lat. czyżby wróżenie z fusów nie zdało egzaminu?

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest kurczę jakiś kryminał z tymi pozwoleniami na budowę i ubezpieczeniami. Podejrzewam niestety, że "wina" leży po obu stronach, czyli i budujących i tych, co na to pozwalają.
  Ubezpieczenia to osobna para z kaloszami. Groza.

  OdpowiedzUsuń
 5. najbardziej zimny mam nos
  później ręce
  reszta jest ok

  Kiedyś rozmawiałam z urzędniczką która pracuje w dziele pozwoleń na budowę. Opowiadała jak to ludzie starają się o pozwolenia na terenach zalewowych.. Urząd wydaje pozwolenia ale zawsze zaznacza, że inwestor buduje się na własną odpowiedzialność

  OdpowiedzUsuń
 6. No właśnie, niestety. Podobno wychodzi taniej. Ciekawe liczenie.

  OdpowiedzUsuń